Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineogrzewanieprademzadarmo blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: OGRZEWANIE ECOVOLT
29707 odwiedzin | wpisów: 45, komentarzy: 126, obserwuje: 63

Rachunek za ogrzewanie prądem - listopad/grudzień

autor: ogrzewanieprademzadarmo blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Rachunek za miesiąc ogrzewania prądem - LISTOPAD-GRUDZIEŃ. Jak zwykle, rozbijam fakturę na dwie części:

 • ogrzewanie,
 • prąd do pozostałych urządzeń w domu (tv, lodówka, pralka, indukcja, światło, itd.) 

  Rozliczenie (realne zużycie) obejmuje okres 17.11.2017 - 19.12.2017 (32 dni).
  Faktura z PGE wynosi 854,58 zł/mc a w tym:
 • ok. 729 zł/mc - c.o.
 • ok. 125 zł/mc - pozostały prąd.

  Przyznam, że spodziewałem się trochę mniejszego rachunku, gdyż temperatury na zewnątrz nie były jakoś specjalnie niskie.

  Niestety po powrocie do domu na święta Bożego Narodzenia (przebywam większość roku za granicą) zorientowałem się, że w mojej kotłowni wystąpiły pewne usterki (nieszczelność instalacji).  Spadło ciśnienie na buforze i instalacji odbiorczej (o.podłogowe) do zera, a to mogło przyczynić się do mniej efektywnej pracy systemu ogrzewania. Automatycznie spowodowało to zapewne większe zużycie paliwa. No cóż trudno! Naprawiłem tymczasowo tę usterkę i teraz zobaczymy, jak to pójdzie dalej z rachunkami w tym sezonie grzewczym.
  W najbliższych dniach spodziewam się kolejnego rachunku (grudzień/styczeń). Oczywiście opublikuje na blogu.


Komentarze (16)
autor:niko-archetyp  dodano: 11 miesięcy temu
Nie znam się, ale taka kwota to dla mnie kosmos. My jeszcze nie mieliśmy rachunku za grzane, ale szczerz, to mam nadzieję, że nawet nie zbliżą się do Waszego. Chyba, że koszty ogrzewania gazem są zbliżone. Teraz technologia poszła do przodu, że wszystko jest możliwe.
Odpowiedź do niko-archetyp
autor:ogrzewanieprademzadarmo  dodano: 11 miesięcy temu
Tak. Według mnie kwota też nie jest szałowa ale jest do przyjęcia. Nie wiem, czy porównujesz adekwatnie. Musiałbyś podać parametry swojego domu. Mój przede wszystkim nie ma ocieplenia dachu, więc zakładam, że docelowe rachunki, po uzupełnieniu tego braku będą jeszcze o ok. 25% niższy.
Odpowiedź do ogrzewanieprademzadarmo
autor:niko-archetyp  dodano: 11 miesięcy temu
Mamy mały, parterowy domek. Część mieszkalna 85m2, całość 110m2. Poddasze nieużytkowe dobrze ocieplone,styropian, wylewka, wełna. Brak kominka, komin tylko w kotłowni. Ocieplenie 20m2 - styropian grafitowy. My liczymy na zużycie gazu ok 200zł miesięcznie przy aktualnych cenach, średnia roczna.
Odpowiedź do niko-archetyp
autor:ogrzewanieprademzadarmo  dodano: 11 miesięcy temu
Fajnie ocieplony. Wygląda to dobrze. Możliwe, że się uda - trzymam kciuki.
Jednak rozumiesz teraz różnice - ja ogrzewam 140 m2. To 70% więcej niż Ty (jeżeli nie ogrzewasz pow.nieużytkowej) lub 30% (jeżeli ogrzewasz cz.nieużytkową) i bez kompletnego ocieplenia.
Odpowiedź do niko-archetyp
autor:ogrzewanieprademzadarmo  dodano: 11 miesięcy temu
Aha - zapomniałem. Masz także dodatkowo 5cm więcej ocieplenia na ścianach niż ja. To jest znacząca różnica.
Widać zatem, jak różna jest baza do porównań naszych rachunków.
Odpowiedź do ogrzewanieprademzadarmo
autor:niko-archetyp  dodano: 11 miesięcy temu
To czuję się pocieszona, bo chyba by nas zabiły takie rachunki. Jak wy ocieplicie poddasze, to wam też trochę ulży.
autor:bilu123  dodano: 11 miesięcy temu
My tej zimy mamy dość niskie rachunki za prąd. Dom średni (204m2) ale pomieszczenia bardzo wysoki (3,2m). Mamy w domu koło 20-21 stopni. Rachunki za ogrzewanie to około 450-480 za miesiąc. Rachunki podobne do Twoich mieliśmy przy mrozach w zeszłym roku kiedy temperatura na zewnątrz spadała poniżej -20. Myślę że prawdziwe rachunki będziesz mógł zweryfikować kiedy skończysz wszystkie prace dociepleniowe oraz kiedy zamieszkasz w domu na stałe i nie będzie wychłodzony.
Odpowiedź do bilu123
autor:ogrzewanieprademzadarmo  dodano: 11 miesięcy temu
Dom jest zamieszkały od 2,5 roku. Jest jednak wiele niedoskonałości pod względem ocieplenia - głównie od strony stropu i poddasza. Ucieka mi tam dużo ciepła. Niestety przez moją nieobecność wiele spraw nie mogę podokańczać ;).
autor:sloneczne-baby  dodano: 11 miesięcy temu
No jakby nie patrzeć koszt ogrzania prądem jest nawet trzykrotnie większy niż np. ekogroszkiem. I tego nie zmienia fakt że budynek jest nie ocieplony czy jego powierzchnia. Bo jak będzie ocieplony to prądu zużyjesz mniej ale równie dobrze tego węgla czy pelletu także mniej by poszło.

Dlatego zawsze przy porównaniach sprawdza się jakie jest zużycie ciepła w domu na metr (i na to wpływa ocieplenie domu) a potem mnoży się to przez ilość metrów i koszt 1kWh danego źródła ciepła.

Dlatego póki nie mówimy o domu pasywnym , ogrzewanie prądem zawsze będzie koszmarnie drogie. Oczywiście inna sprawa gdy mamy pompę ciepła ale tu z kolei koszty instalacji są póki co drogie.
Odpowiedź do sloneczne-baby
autor:ogrzewanieprademzadarmo  dodano: 11 miesięcy temu
Odpowiem Ci szczerze - bzdury opowiadasz. Chcesz powiedzieć, że gdybym miał teraz kotłownie na ekogroszek to spaliłbym przez miesiac groszku za ok 3 x mniej. Czyli jak na prądzie zapłaciłem 726 zł to na ekogroszku zapłaciłbym 242 zł. Ta kwota to ok. 0,27 tony ekogroszku/mc !!! ???
Potwierdz, że to masz na myśli bo to jest raczej nierealne.
Odpowiedź do ogrzewanieprademzadarmo
autor:sloneczne-baby  dodano: 10 miesięcy temu
Napisałem ogrzewanie prądem bo jak się tym interesowałem wyliczono mi ponad 6000 zł rocznie gdzie przy groszku to jakieś 2500. Ale czytając to co piszesz widzę że trochę się pozmieniało więc przyznaje że głupoty napisałem nie weryfikując swoich mylnych poglądów. Pompa ciepła to inna sprawa bo to najtańsze źródło ciepła. U Ciebie faktycznie jak na ogrzewanie bez pc wyszło znośnie ale w tym okresie kuzyn na swoim większym metrażu spalił 20 eko na dobę co daje 600 kg w miesiąc czyli jakieś 550 zł (kupowany latem). To różnica nie duża ale on ma ponad 250 m powierzchni. Chociaż szczerze powiem że dla mnie zapłacić te 100 zł więcej jest lepsze niż węgiel w domu. U mnie niestety węgiel jest ( ekogroszek) ale pewnie zmienię kiedyś.
Odpowiedź do sloneczne-baby
autor:ogrzewanieprademzadarmo  dodano: 10 miesięcy temu
Tak. Ogrzewanie prądem nie jest koszmarnie drogie. To mit i dlatego powstał ten blog. Koszty takiego ogrzewania, tak jak napisałeś, są do zaakceptowania. A najważniejsze jest to, że zawsze możemy te koszty w przyszłości obniżać budując fotowoltaikę. To ta przewaga nad innymi paliwami. Z taką instalacją możemy zmierzać w kierunku niezależności od paliwowych gigantów. Taki kierunek jest obrany na całym świecie. U nas raczkuje, ale widząc co się dzieje na FB w różnych grupach tematycznych, rozwiązań na instalacje "zero" jest coraz więcej. I działają.
autor:ogrzewanieprademzadarmo  dodano: 11 miesięcy temu
Poza tym nie opowiadaj o koszmarnie drogim ogrzewaniu prądem. Widzisz wpis powyżej 450-480 zł/mc.
autor:tosia  dodano: 10 miesięcy temu
Tanie ogrzewanie!! Ha ha Ha! w analogicznym okresie zużyliśmy 150 kg ekogroszku do CO i CWU w domu 150 m powierzchni użytkowanej temp 22 st, 70m powierzchni nieużytkowej temp ustawiona na 19 st i ogrzewany garaż pow 40 m. temp ok 10 st. Piec na ekogrosze i bufor ciepła. 150 kg to koszt 130 zł słownie sto trzydzieści złotych polskich!!!
Odpowiedź do tosia
autor:bilu123  dodano: 10 miesięcy temu
Pewnie węglem byłoby jeszcze taniej. ;) Ogrzewanie prądem za pomocą pompy ciepła z oczywistych względów jest droższe ale wygodniejsze niż paliwami sypkimi oraz tańsze niż gazem. Trzeba brać jeszcze pod uwagę że już dziś rządzący dłubią przy prawie, tak aby zabronić prywatnym osobom wytwarzania ciepła za pomocą paliw kopalnych oraz drewna i produktów drewnopochodnych. Dotyczyłoby to ponoć nawet tak ukochanego przez wszystkich Polaków kominka w celach rekreacyjnych.
Odpowiedź do tosia
autor:ogrzewanieprademzadarmo  dodano: 10 miesięcy temu
Zanim porównasz to podaj parametry budynku.
Ocieplenie ścian, podłogi, dachu, jakość okien. Czy jest kominek i czy jest używany? Czy jest rekuperacja?
Bardzo dobrze, że jest bufor. To na pewno polepsza sprawność układu na paliwo stałe.
Nie wiem czy wiesz ale budynek, z którego jest rachunek nie posiada izolacji dachu. To raczej znaczący wpływ na wysokość rachunku. Nie posiada także rekuperacji.
Jak podasz parametry przegród i izolacji to będzie to porównanie wtedy bardziej miarodajne ;).
Pozdrawiam
Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:48469
Liczba wpisów:206205
Liczba komentarzy:871840
Liczba zdjęć:761697
Użytkownicy online:458
Pow. użytkowa: 103.7 m²
Pow. użytkowa: 115.9 m²
Pow. użytkowa: 139.9 m²
Pow. użytkowa: 134.5 m²