Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineogrzewanieprademzadarmo blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: OGRZEWANIE ECOVOLT
29704 odwiedzin | wpisów: 45, komentarzy: 126, obserwuje: 63
 

Planowane niższe ceny prądu na ogrzewanie

autor: ogrzewanieprademzadarmo blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Witam.

Pozytywne sygnały płyną ze strony legislacji. Procedowany jest projekt rozporządzenia, który mówi o nowych niższych cenach za prąd. Otrzymamy je w przypadku zużycia prądu na cele ogrzewania domu. Ceny za dystrybucje będą nie wyższe niż 40 % ceny z taryfy G11 a ceny za sam prąd nie wyższe niż 50 % w G11. Taryfa ma obowiązywać w godzinach 23-7. Ceny w pozostałych godzinach będą na poziomie taryfy G11 (całodobowej).

Dodatkowo mowa jest o czymś w rodzaju jednorazowej wpłaty aktywacyjnej ale to jeszcze można przyjąć jeżeli sama taryfa (prąd i dystrybucja) będzie atrakcyjna.

Teoretycznie rozwiązanie wygląda tak:

TARYFA NOCNA
- zapłacimy mniej o ok. 2 gr niż w taryfie G12W (energia + przesył)

- stracimy jednak godziny taryfy nocnej w ciągu dnia tj. 15-17, ponieważ projekt zakłada tańszą taryfę tylko w godzinach nocnych.

TARYFA DZIENNA

- zapłacimy mniej o ok. 10 gr niż w taryfie G12W.

Ogólnie oceniam rozwiązanie jako intencjonalnie idące w dobrym kierunku (dodatkowe specjalne taryfy dla ogrzewających prądem) jednak przenosząc to na swój grunt nie jest to dla mnie jakoś super atrakcyjne rozwiązanie. Niby tańsza energia o 2 gr. ale nie mam dodatkowych godzin w ciągu dnia na podładowanie bufora. W efekcie bufor może nie wystarczać na ogrzanie domu pomiędzy godziną 7-23 i dom może się wyziębiać. Zależy to jednak od wielkości bufora. W przypadku dużego zapasu w pojemności bufora nie powinno być problemu a taryfa będzie korzystna.

Poniżej grafika z porównaniem - taryfy z rejonu PGE RZESZÓW.


 


Komentarze (3)
autor:nasza-armanda  dodano: 2017-11-19 | 13:54:13
Jaki duży bufor będzie dedykowany do taryfy tylko nocnej na dom o powierzchni 120 m2 cała podłogówka?Największe mrozy są w godzinach nocnych to też powinno mieć znaczenie na efektywności.
Odpowiedź do nasza-armanda
autor:ogrzewanieprademzadarmo  dodano: 2017-11-19 | 14:26:16
1000 litrów wystarczy. Sama podłoga jest także buforem. W nocy to nie problem bo bufor cały czas ma ładowanie mimo że jest dużo zimniej niż w dzień. Do tego kocioł 12 kW i wszystko będzie dobrze działać.
Tytuł: folie grzewcze
autor:mark61  dodano: 2017-11-27 | 18:15:26
jestem już co prawada po założeniu instalacji grzewczej z folii, mam też przykładowy raxhunek za prąd z takiego domu, jak mi ktoś powie jak wstawić pdf-a to mogę załaczyć. NA razie suche dane czas 0d 1.07-31.12.2016 instalacja w Szczecinie dom 150m2 z lat 60 po termomodernizacji. Zużucie prądu (na wszystko) 5401kWh, wyprodukowano 6437kWh porozliczeniu *0,8+opłaty stałe do zapłaty 159,62zł za 6miesięcy

Nowy sezon grzewczy

autor: ogrzewanieprademzadarmo blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Witam po bardzo długiej przerwie.

Rozpoczynamy nowy sezon grzewczy. W moim domu niewiele się zmieniło. Niestety nie zdążyłem ocieplić dachu dlatego szacuje, że zużycie prądu za sezon wciąż pozostanie o ok. 20-30 % wyższe niż docelowo. Zakładam jednak, że do końca roku ten problem zniknie i domek będzie już ostatecznie ocieplony.

Kocioł został włączony 18 pażdziernika. Niestety wciąż mam problem z monitoringiem on-line i obecnie nie ma podglądu w postaci wykresów i codziennej historii na wszystkie parametry. Dysponuje jedynie podglądem na bieżącą sytuacje w danej chwili (temperatura bufora, domu, temp. zasilania ogrzewania podłogowego, temperatura na zewnątrz, moc kotła). Pracuje nad rozwiązaniem tego i poinformuje, gdy już wszystko będzie ok.

PZDR