Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineogrzewanieprademzadarmo blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: OGRZEWANIE ECOVOLT
29707 odwiedzin | wpisów: 45, komentarzy: 126, obserwuje: 63

Sposoby taniego ogrzewania domu prądem.

autor: ogrzewanieprademzadarmo blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Pojawiają się kolejne pomysły na instalacje zero energetyczne (darmowe ogrzewanie). Jestem przekonany, że ogrzewanie prądem będzie coraz popularniejsze - to trochę jak z coraz większą popularnością samochodów elektrycznych. Niewątpliwie postęp idzie właśnie w tę stronę i ogrzewanie prądem będzie coraz częściej stosowane.

Nowym pomysł podsunął mi komentarz daria9107 dotyczący Legalettu   , czyli powietrznego ogrzewania płyty fundamentowej.
Mamy zatem już kilka możliwości na instalacje "zero". Oczywiście wszystkie muszą posiadać własną produkcje prądu, aby mogły być zero.  W 99 % przypadków wykorzystamy do tego fotowoltaikę. Jednak nawet bez PV koszty ogrzewania są w większości instalacji do zaakceptowania. 

RODZAJE INSTALACJI "ZERO":

1. Kocioł elektrodowy+ bufor + PV (wodne) 

2. Grzałki + bufor + PV (wodne)

3. Grzałki + bufor + pompa ciepła + PV (wodne)

4. Elektryczne ogrzewanie podłogowe (kable, maty, folie,...) + PV (elektryczne)

5. Legallet + PV (powietrzne)

6. Grzejniki na podczerwień + PV (elektryczne)

Z wszystkich instalacji najwyżej oceniam instalacje z kotłem elektrodowym. Jest najbardziej elastyczna, przyzwoita w zakupie i z niskimi rachunkami nawet bez PV. Możliwa jest do budowy w nowych i istniejących budynkach. Ponadto nie ogranicza jej niska temperatura jak przy pompie ciepła, a zatem może działać w konfiguracjach z grzejnikami a nie tylko z podłogówką. Dzięki buforowi może współpracować z kominkiem oraz innymi żródłami ciepła (gaz, drzewo, solar, węgiel,...).Dlaczego nie grzejemy prądem - dyskusja !!!

autor: ogrzewanieprademzadarmo blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Pewnie podgrzeje trochę emocje, ale może właśnie o to chodzi !!!


Zapraszam do rzeczowej dyskusji i wymiany argumentów. Wszyscy na tym forum budujecie domy - POWIEDZCIE MI - DLACZEGO NIE DECYDUJECIE SIĘ NA OGRZEWANIE PRĄDEM ???
Podajcie argumenty !! Pokażmy za i przeciw. Obalmy mity. Pokłóćmy się.

Dlaczego większość ludzi nie wybiera takich systemów ogrzewania ???

Pokażmy swoje doświadczenia i obawy przed decyzjami. Może wyjdą z tego wnioski, rozważania, ciekawe informacje.
DLACZEGO NIE. TYLKO BEZ JAZDY PROSZĘ ;) I ZAPRASZAM !!!
Komentarze (13)
Tytuł: Ogrzewanie prądem.
autor:nasza-armanda  dodano: 2017-12-17 | 16:48:48
Duża część inwestorów na propozycję ogrzewania prądem widzi czerwone lampki ostrzegawcze że to będzie drogo,co nie do końca jest prawdą widząc twoje obliczenia i różne tabele.Ja jestem przekonany na 50 procent że to dobre rozwiązanie więc trzeba jeszcze drugie 50.Popieram twoje promowanie takiego ogrzewania gdyż ma bardzo dużo zalet.
Odpowiedź do nasza-armanda
autor:ogrzewanieprademzadarmo  dodano: 2017-12-17 | 17:11:09
No właśnie. Zapalają się lampki ponieważ tak się przyjęło. To błąd. Należy się zastanowić i pomyśleć. Inwestorzy zazwyczaj zastanawiając się nad ogrzewaniem pytają rodzinę, znajomych i inne osoby co wybrać. A wiekszość tych ludzi zna lub ma ekogroszek, gaz, drewno i kieruje się w te stronę. Od jakiegoś czasu popularne stają się też pompy ciepła. Uważam, że należy walczyć ze stereotypem. Jednocześnie będzie czyściej - ekologicznie. Porządek w kotłowni. Wygodnie. I wcale nie drogo - a z PV to już w ogóle !!!
Mnie osobiście bardzo cieszy także, gdy spoglądam na sąsiednie kopcące kominy a u mnie nic.
Odpowiedź do ogrzewanieprademzadarmo
autor:dawidd  dodano: 2017-12-17 | 17:20:11
gdy ja sie zastanawiałem nad ogrzewaniem to czytałem forum muratora. Trafiłem na temat ogrzewania prądem i rachunki. Przeciętny dom 100-`120m2 bulił prawie 1000plnów na miesiąc. Zdecydowanie mnie to zniechęciło. Postawiłem na pc, tanio nie było ale teraz to już czysta przyjemność grzać tym i płacić 5x mniej. Człowiek też nie boi się o swój byt. Jakbym miał płacić 1000zł za samo ogrzewanie to jakby to się miało w momencie w którym nagle zaczynam zarabiać mniej? teraz mam kasę więc inwestuje w system który jest droższy ale ściąga ze mnie obawy o nieporadzenie sobie z opłatami
Odpowiedź do dawidd
autor:ogrzewanieprademzadarmo  dodano: 2017-12-17 | 17:43:51
Jak najbardziej trafna decyzja z pompą. Swoją drogą porównywałem jednak na blogu koszty eksploatacji i budowy systemu jaki posiadam u siebie z pompami ciepła.
Dla pokazania rachunków przypominam natomiast poprzedni sezon:
140 m2 (nie do końca ocieplony) - rachunki za listopad-maj - 3200 zł przy srogiej zimie.
autor:klementynka  dodano: 2017-12-17 | 19:12:39
Witam,z zaciekawieniem obserwuje Pana blog,gratuluje pomysłu.Budujemy Klementynkę z"Archipelagu", narazie nie posiadamy żadnego kotła,pomysł był na ogrzewanie gazem( instalacja zrobiona,gaz już jest,wszędzie grzejniki " niskotemperturowe" ,podłogówka tylko w jednej łazience.... Kompletny brak wiedzy na temat ogrzewania prądem,dlatego byliśmy zdecydowani na gaz.Dom dobrze ocieplony,parterowy,poddasze nie będzie użytkowane narazie.Myśli Pan ze u nas ogrzewanie prądem było by możliwe??? Dziekuje z góry za odpowiedz.Pozdrawiam
Odpowiedź do klementynka
autor:ogrzewanieprademzadarmo  dodano: 2017-12-17 | 20:09:03
Miałem dokładnie taką sama sytuacje. Zanim dowiedziałem się o takim rozwiązaniu jak mam teraz założyłem wewnętrzną instalacje gazową (bez przyłacza) i kocioł gazowy.
Tak. Jak najbardziej nie ma problemu z ogzrewaniem na prąd. Założenie w tej chwili kotła elektrodowego będzie was kosztowało prawdopodobnie takie same pieniądze co kotła gazowego kondensacyjnego. Różnica jest taka, że do elektrodowego możecie sobie sami produkować paliwo a gaz to raczej tylko Putin dostarczy za kilka rubli ;).
Tytuł: Legalett
autor:daria9107  dodano: 2017-12-17 | 23:31:23
A my zdecydowaliśmy się na Legalett 😊 dla niewtajemniczonych to płyta fundamentowa z ogrzewaniem podłogowym powietrznym. I to wszystko na prąd właśnie
Odpowiedź do daria9107
autor:ogrzewanieprademzadarmo  dodano: 2017-12-18 | 05:48:20
I jakie macie rachunki i powierzchnie ogrzewania? Jakiej taryfy używacie?
autor:asiaflo  dodano: 12 miesięcy temu
witam. My mamy gruntowa pompe ciepła i panele fotowoltaiczne 10kw, podłogówka w calym domu. Jest ciepło, przytulnie i....czysto, zero pyłu z węgla, czy drzewa; super wygoda, temperaturę regulujemy sterownikami pokojowymi. Na razie jeszcze nie mamy rachunków bo to pierwszy sezon mieszkania:))) pozdr
autor:budujemysie  dodano: 12 miesięcy temu
Najprostsza odpowiedź to taka że inwestor nie ma skąd się o tym dowiedzieć. Ja to widzę tak:
1. Projekty gotowe - zasadniczo projektowane są na konkretne medium, kotłownia na paliwo stałe lub gaz, itd. Inwestor na dzień dobry idzie w utarte schematy. Pracownie nie mają zasobów ani fachowców którzy by im to od nowa policzyli.
2. Kierownicy budowy - taaa...ciekawe ile tych kierowników ogarnia coś więcej niż porotherm, kocioł na ekogroszek. Nie mówię że wszyscy są tacy, na pewno są wyjątki ale niech każdy się zastanowi jakiego ma tego kierownika budowy.
3. Hydraulika + elektrycy - wrzucam dlatego że wg mnie że to właśnie na etapie tych ekip fizycznie "uzbrajamy" dom w odpowiednie medium. Również uważam że niewielu ludzi jest ogarniętych w tym temacie.
Inwestor nie musi się na wszystkim znać, i na pewno się nie zna. Nawet nie ma skąd wiedzieć o co zapytać.
4. Polityka OZE - dla większości ludzi w PL temat OZE kojarzy się z wiatrakami. Gdzie tam panie jakieś pompy albo panele. Panie a UNIA daje na to piniondze? Eee to nas oszukać chcą. Jednym słowem Państwo nie edukuje obywateli bo im nie zależy.
Odpowiedź do budujemysie
autor:ogrzewanieprademzadarmo  dodano: 11 miesięcy temu
Bardzo trafne uwagi.
Pamiętam jak w przeszłości jako sprzedawca instalacji w domkach jednorodzinnych spotykałem klientów, którzy po wizycie u mnie i u innych konkurencyjnych hydraulików mieli mętlik w głowie. Poznawali oni dopiero sposoby ogrzewania i są w wielkich rozterkach co wybrać. Jedni mówią tylko gaz, inni drzewo albo eko-groszek, wujek doradza jeszcze żeby rury tylko na miedzi a nie na tych plastikowych rurach. Teraz jeszcze pompy ciepła, tutaj ogrzewanie elektryczne..... ufffff... Z tego wszystkiego najczęściej wychodzi ogromny zamęt a tak jak wspomniałeś inwestor nie musi sie na tym znać. Kierownicy to często tylko budowlańcy a rynek instalacji jest teraz ogromny.
Czytając twoje uwagi doszedłem do wniosku, że prawdopodobnie spróbuje wystartować z poważnym pomysłem doradztwa w sprawie ogrzewania dla osób budujących dom. Chciałbym zaproponować konkretne usługi kompletnego kalkulowania wykonania instalacji w danej technologii (prąd, gaz, pompa ciepła, wentylacja mech, pv, solar, ciepła woda....itd....) wraz z wykazem materiałów, planowanymi oszczędnościami i zwrocie inwestycji po wyborze danego rozwiązania. Budowa instalacji zero oszczędzając na niebudowaniu kominów, przyłączy gazu itp.). Doradztwo obejmowałoby także możliwości dotacji w danym regionie, sporządzenie kompletnych projektów kotłowni czy instalacji dla danych domowników (np. sterowniki, ciepła woda), analizę ofert od hydraulików. Wszystko to byłoby typowym audytem energetycznym czyli czy dane rozwiązanie się opłaca, jakie korzyści przyniesie, kiedy się zwróci, jak będzie działać itd.....
Co sądzicie o takim pomyśle ???
Czy mogłoby interesować Was takie doradztwo jako inwestorów planujących dopiero wybór instalacji ??? Inwestor a przy tym samym inwestor zyskałby zupełnie niezależne i konkretne doradztwo (audyt, koszty, oszczędności, schematy, rozwiązania, kalkulacje).
Proszę o opinie jeżeli możecie !!!
PZDR
Tytuł: ogrzewanie prądem
autor:aga773  dodano: 12 miesięcy temu
a ja właśnie się zdecydowałam na pewna formę prądowego ogrzewania domu mianowicie panele na podczerwień, jeszcze coprawda nie mieszkamy w tym domu gdzie to będzie zastosowane ale od ubiegłego roku testuję w domu którym obecnie mieszkam i potwierdzam że bardzo komfortowe ciepło dają, powietrze otoczenia ma niższa temeraturę a my odczuwamy "zadane" ciepło. Mamy taki plan żeby właśnie też FV zastosować jednak nie odrazu, zobaczymy ile to cudo zżera prądu. Dom mamy bardzo dobrze ocieplony, ponadto jest rekuperacja z odzyskiem ciepła.Nie wyobrażam sobie żeby obecnie budując dom w nowych technologiach robić tradycyjne ogrzewanie węglem nawet te z zasobnikami, poprostu składowanie tego czarnego coś, smród, dym to nie dla mnie :)
Tytuł: Ogrzewanie
autor:karolina7845  dodano: 10 miesięcy temu
Ja mam u siebie ogrzewanie gazowe i wychodzi mi chyba nieco taniej. Dużo też zależy od rur użytych do ogrzewania. Ja mam rury stalowe od http://sandc.pl/

Kotły elektrodowe w Polsce

autor: ogrzewanieprademzadarmo blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

W związku z dużą ilością pytań o kotły elektrodowe oraz ich stosunkowo małą popularnością postanowiłem trochę przybliżyć ten temat.

Moja przygoda rozpoczęła się od momentu pojawienia fotowoltaiki w Polsce. Powstał wtedy pomysł aby wykorzystać energię ze słońca do ogrzewania domu. Nadchodziła ustawa o OZE, a z nią nadzieje na sprzedaż, lub wymianę prądu w zimie na potrzeby ogrzewania. Jednak PV wciąż produkowało zbyt mało energii, aby ogrzać budynki zimą tradycyjnym kotłem na prąd. Po prostu kocioł zużyje dużo prądu, a zatem potrzebujemy dużo fotowoltaiki. To z kolei, powoduje zwiększone koszty budowy całego systemu, a także dużą ilość potrzebnego miejsca na PV. 

W pewnym momencie natrafiłem jednak na rozwiązanie. Kocioł elektrodowy, który docelowo nie potrzebuje tak dużej ilości prądu jak tradycyjne kotły elektryczne. Nie potrzebujemy zatem ogromnej ilości fotowoltaiki! Wszystko zaczynało wyglądać optymistycznie.

I tak jesteśmy teraz w momencie, gdzie to rozwiązanie działa i jest sprawdzone. Potrzebujemy zatem dobrego kotła oraz PV. Koszty ogrzewania w tym zestawie będą nawet niższe niż z najlepszą pompą ciepła.

W Polsce rynek kotłów elektrodowych jest słabo rozwinięty i mamy tylko kilka możliwości. Większość ofert opiera się na kotłach pochodzenia "wschodniego". Chodzi tu o produkcje za naszą wschodnią granicą - Ukraina, Litwa, Łotwa, Rosja. Są też polskie firmy, które nazywają się producentami lub dystrybutorami kotłów. Mój natomiast pochodzi z innych żródeł. Kupiłem go bezpośrednio od producenta z bałkanów. Byłem w fabryce i uważam ten kocioł za najbardziej profesjonalny ze wszystkich dostępnych rozwiązań. Posiada on także klarowne certyfikaty i badania. Wątpliwe natomiast to było w pozostałych przypadkach.

Dla wszystkich zainteresowanych zakupem kotła odsyłam do prywatnego kontaktu. Pomogę wybrać i zainstalować kocioł. Doradzę także we wszystkich aspektach związanych z c.o. oraz PV.

Wracając do kotłów.

Zazwyczaj dostępne mamy wersje podzielone na kocioł oraz automatykę (sterowanie). Automatyka to zazwyczaj bezpieczniki, stycznik, amperomierz, ewentualnie wyłącznik czasowy.  Są jednak dostępne także wersje bogatsze i bardziej kompaktowe - stojące lub wiszące. Osobiście uważam, że kotłownia powinna być profesjonalna, elegancka, czysta i fachowa. Do takiej wersji pasują zatem kotły kompaktowe z bałkanów lub ..... nowość - polski profesjonalny kocioł elektrodowy. Kompaktowe kotły posiadają zazwyczaj bogatszą elektronikę i bardziej zaawansowane sterowanie. Mogą być wyposażone w dostęp przez internet i monitoring on-line. Są porównywalne z najnowszymi gazowymi kotłami kondensacyjnymi i tylko stereotyp drogiego ogrzewania prądem powoduje ich małą popularność.

Kilka fotek jak to wygląda:Rachunek za ogrzewanie prądem - pażdziernik/listop

autor: ogrzewanieprademzadarmo blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Rachunek za kolejny miesiąc ogrzewania prądem. Jak zwykle rozbijam fakturę na dwie części:

  • ogrzewanie,
  • prąd do pozostałych urządzeń w domu (tv, lodówka, pralka, indukcja, światło, itd.)  

Faktura z PGE wynosi 545,91 zł/mc.

  • 440 zł/mc - c.o.
  • ok. 105 zł/mc - pozostały prąd.