Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineogrzewanieprademzadarmo blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: OGRZEWANIE ECOVOLT
29704 odwiedzin | wpisów: 45, komentarzy: 126, obserwuje: 63

Nie wszyscy mają takie szczęście - Aleppo !!!

autor: ogrzewanieprademzadarmo blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Z innej beczki.

Porusza mnie temat strasznej wojny w Aleppo. Pomyślałem - słyszę o tym co jakiś czas gdzieś w mediach, a nie dawno także w polityce ("sieroty w Sopocie"). Faktem jest jednak, że tam jest strasznie. Szczególnie dla dzieci. Giną ich rodzice. One żyją w riunach z innymi żyjącymi jeszcze dziećmi - braćmi, siostrami, sąsiadami ... takich dzieci jest tam podobno nawet kilkanaście tysięcy - ciężko to ogarnąć nawet!!!!! 

My natomiast jesteśmy wielkimi szczęściarzami. Planujemu, budujemy lub mieszkamy w naszych wymarzonych domach. One natomiast mają ruiny domów. My myślimy jakie kable położyć na elektrykę, a one nie mają prądu. My myślimy jak urządzić meble w kuchni a one szukają drewna na ogień żeby coś ugotować. Jak małe są nasze problemy !!!

Pomyślałem, że chce jakoś pomóc. Ale jak? Jaki głupi jestem, skoro nie wiem nawet jak się za to zabrać ...... ale przecież zawsze pieniądze można wysłać na jakąś akcje humanitarną - prawda ??? Ale pomyślałem też, że przecież mam na strychu rzeczy, ubrania po synku, który już wyrósł, a ubrania leżą poskładane i.........i leżą ....i leżą.... i leżą.... . Spakuje je w końcu jednak i wyślę własnoręcznie (nie przez jakieś podejrzane zbiórki, które co jakiś czas jeżdżą po okolicy) tym co ich nie mają a jest im bardzo zimno - Aleppo.... . ***UUUUUUFFFF - straszny kontrast......... oni tam marzną a ja sobie bloga pisze o ogrzewaniu za darmo....... !!!!! . 

Ale przecież trzeba żyć dalej prawda - każdy ma swoje problemy. To prawda. My też wszyscy je mamy: za mała pensją, za stary samochód..... i inne "wielkie" problemy..........

Ale dlaczego to piszę???

Dzięki temu blogowi budowlanemu, mogę spróbować coś zrobić. Przeczytajcie. Pomyślcie. Pomóżcie. Napiszcie jak wy pomagacie albo co można zrobić jeszcze. Nie wszyscy mają tyle szczęścia co my. Zróbmy coś. Cokolwiek. Wpiszcie komentarze co można. Podpowiedzcie. Może coś się nam uda, odrobinę chociaż w tym w morzu potrzeb.....może dzięki temu będzie to najbardziej wartościowy wpis bo ............ chociaż trochę pomoże dzieciom przeżyć, zjeść, ogrzać się, w tym strasznym miejscu.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl


blog budowlany - mojabudowa.plKomentarze (2)
autor:mojcyprysik  dodano: 2017-02-14 | 13:09:06
Dziękuję Ci za ten wpis.
Widać,że cechuje Cię wielka empatia.
Człowiek niby wie o tym co tam się dzieje ale jest tak zajęty krążeniem wokół swoich problemów,że gdzieś mu to ucieka.Zmobilizowałeś mnie już nie będę miała wymówek.
Słuchałam tej kolędy "Jezus Malusienki" o syryjskich rodzinach.Ja się aż poplakala
To prawda jesteśmy szczesciarzami,mamy za co dziękować.

autor:miodokwiaty  dodano: 2017-02-15 | 00:08:42
Pięknie, że chce Pan pomóc. Żeby tylko ta pomoc trafiła do właściwych ludzi. A nie do tych co już 9-cio letnie dziewczynki poślubiają i konsumują to, co im się "prawnie" należy. (Poniżej jakiegoś wieku jest zalecenie by było to per anus.) I co tu gorsze?

Blog w pigułce

autor: ogrzewanieprademzadarmo blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Po co wertować i czytać cały blog....... Panowie,.... ale Panie również, jak będziecie chcieli przekazać info o wszystkim z tego bloga to załączam skróconą wersje ;).......


WFOŚiGW odwiedził instalacje "zero energetyczne"

autor: ogrzewanieprademzadarmo blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Poniżej link do strony Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Rzeszowie, który odwiedził dwie instalacje "zero energetyczne" na Podkarpaciu. Kotły 15 kW + fotowoltaika 10 kW.

http://www.bip.wfosigw.rzeszow.pl/index.php/doradztwo-energetyczne/689-wykorzystanie-energii-z-oze-do-ogrzewania-domu


Sterowanie podłogówką - co wybrać ???

autor: ogrzewanieprademzadarmo blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Postaram się doradzić na co zwracać uwagę, gdy rozmawiamy z hydraulikami o sterowaniu ogrzewaniem podłogowym.

Przede wszystkim każdy z nas - inwestorów wychodzi z założenia, że przecież nasz Pan hydraulik zna się na tym i zrobi wszystko dobrze. Tak powinno być, ale czasami hydraulicy nie "ogarniają" dogłębnie automatyki i bazują na stałych rozwiązaniach. Na rynku natomiast jest duży wybór a im trudno za tym nadążyć i tracić czas na szukanie nowości.

JAK STEROWAĆ:

Przy podłogówce należy trzymać się 2 podstawowych zasad:

1. Nie dokonujemy żadnych obniżeń nocnych, czyli w danym pokoju utrzymujmy cały czas jedną temperaturę (np. w sypialni 19 oC, w pokojach 21oC, w łazience 24oC). Przy podłogówce spadek temperatury powietrza w pokoju równa się dużemu spadkowi temperatury betonu, a to spowoduje, że póżniejsze rozgrzanie tego betonu tak, aby dało odpowiednią temperaturę w pokoju, zabierze dużo większe ilości paliwa (gazu, drzewa, pelletu, prądu), niż cały czas utrzymywanie stałej temperatury.

2. Stosujemy sterowniki pokojowe z jak najmnieszą histerezą. A co to takiego? 

HISTEREZA - to wielkość temperatury po przekroczeniu której załączy/wyłączy się ogrzewanie pokoju. Przykład:

- mamy sterownik o histerezie 0,3 oC,

- ustawiamy na sterowniku, że chcemy mieć temperaturę w pokoju np. 21 oC,

- sterownik "powie" do kotła grzej, tak długo aż temperatura osągnie 21,3 oC (temp. pokoju + histereza * czasami jednak są sterowniki, które grzeją tylko do tych 21 oC), a po osiągnięciu tej temp. powie do kotła "przestań grzać",

- następnie kocioł nie będzie pracował, aż temp. w pokoju spadnie do 20,7 oC (nasza temp. pokoju - histereza) i wtedy sterownik znów powie do kotła "grzej",

I teraz pytanie co to daję ???

Ano daje dużo, bo im mniejsza ta histereza tym mniej będzie nam się wychładzał beton pomiędzy momentami włączenia i wyłączenia kotła przez sterownik. Doświadczalnie sprawdziłem to na kilku sterownikach i uważam, że ma to zasadnicze znaczenie dla nawet kilku stopniowego wychładzania betonu. Przez dobór sterownika wpływamy zatem na to czy nasz kocioł pozwoli się wychładzać betonowi bardziej czy mniej, a to z kolei wpływa na nasz rachunek. Większość instalatorów nie zwraca na to uwagi, tylko kupuje klientowi sterownik do którego jest sam przyzwyczajony i który sam zna. Jeżeli ma on małą histerezę to super, ale jeżeli nie, to przeciez nikt z inwestorów nie wie o tym, że to ma znaczenie a sam hydraulik nie przejmuje się za bardzo czy klient zapłaci za póżniejsze rachunki 30 czy 80 zł/mc mniej lub więcej.


WAŻNE!!!
Radzę ponadto aby mieć sterownik, który nie tylko wyczuwa temperaturę pomieszczenia, ale także dba, aby nie spadła za bardzo temperatura podłogi. Taka sytuacja może mieć miejsce w dość dobrze ocieplonych domach. Po prostu podłoga jak już zagrzeje pokój to kocioł stanie. Ciepło pokoju (powietrza) utrzymuje się długo i nie ucieka za bardzo, a to z kolei wpływa na to, że podłoga zaczyna się wychładzać. I tutaj sterownik z temperaturą podłogi nie pozwoliłby się tej podłodze wychłodzić, tylko włączyłby na chwilkę kocioł aby podtrzymać jej temperaturę. To bardziej optymalne, niż brak takiej funkcji i podgrzewanie już trochę bardziej wychłodzonej podłogi.

JAKI STEROWNIK ???

Polecam sterowniki: 

TECH St-292 v2 (dobrze wygląda, bezprzewodowy lub przewodowy, dobra cena, dobre funkcje, czujnik podłogi na kablu, możliwe także dołączenie temperatury zewnętrznej) 

blog budowlany - mojabudowa.pl

lub

JABLOTRON  TP-83iR  (prosty, bezprzewodowy, najlepsza histereza, czujnik podłogi na podczerwień)

blog budowlany - mojabudowa.pl


TECH St-292 v2 - posiada osobną histerezę dla pokoju (o,2) i osobną histereza dla podłogi (o,4). Obecnie jest to najlepszy sterownik do ogrzewania podłogowego jaki znam. JABLOTRON był lepszy bo z histerezą tylko o,1 (zarówno podłoga jak i powietrze), natomiast miał czujnik podłogi na podczerwień (gdy grzejemy także kominkiem z dystrybucją powietrza to nie polecam). Niestety bardzo trudno go dostać na rynku, bo producent zastępuje go innym modelem.


Jeżeli zatem chcecie mieć maksymalny, możliwy wpływ na swoje rachunki to musicie wybrać dobry/najlepszy sterownik. Te powyżej Wam pomogą. Wszystkie sterowniki dostępne na rynku są praktycznie takie same. Mają identyczną zasadę działania. Różnią ich tylko graficzki na wyświetlaczach, inne obudowy, inne kolory, inne kształty. Funkcje i logiki maja prawie identyczne (m.in. ustawienia tygodniowe i dzienne). Tak samo ceny są bardzo podobne. Ale po co nam dana funkcja dzień i noc, jak przy podłogówce ważna jest histereza a nie podział na dni i godziny. Przecież i tak musimy to kupić, więc po prostu kupmy to, co nam się przyda a nie to co nam mówiąże fajne i będzie ok.

PZDR

 


Komentarze (7)
autor:szwagier  dodano: 2017-02-12 | 16:10:53
Bardzo ciekawy wpis.Taki sterownik musi być montowany podczas wykonywania instalacji ogrzewania czy można po czasie dołączyć np taki bezprzewodowy i czy można w kilku pomieszczeniach mieć taki czujnik czy tylko eden dla jednej instalacji?Pozdrawiam :)
Odpowiedź do szwagier
autor:ogrzewanieprademzadarmo  dodano: 2017-02-12 | 16:37:58
Bezprzewodowy można zamontować w każdej chwili, przewodowy też ale wiadomo - trzeba puszczać kable. Może być tylko jeden, jako odpowiedzialny za wszystkie pętle ogrzewania w instalacji ale bardziej optymalne jest jeżeli mamy ich więcej (np. sypialnia, łazienka, pokoje, kuchnia, salon). Gdy mamy ich kilka musimy jednak wcześniej na etapie kładzenia rur mieć rozdzielacz z siłownikami na każdą pętle. Póżniej natomiast trzeba też centralkę do której podłączymy te sterowniki.
autor:nasza-armanda  dodano: 2017-02-12 | 18:30:25
Powtórzę że bardzo ciekawy wpis o sterowaniu podłogówki jak też wcześniejsze wpisy o ogrzewaniu ,Trochę nie rozumie twierdzenia niektórych że grzejnik dmucha ciepłym powietrzem aż firanką rusza i niby nie kurzy a podłogówka dobrze sterowana ma być taka zła ale to zostawmy bez komentarza ,pozdrawiam.
autor:blanka  dodano: 2017-02-13 | 12:02:11
Witam.
W pełni się zgadzam z treścią wpisu. Po niecałym roku użytkowania ogrzewania podłogowego doszedłem do bardzo podobnych wniosków. Posiadam sterownik TECH St-292 v2 połączony przewodowo. Czy orientuje się Pan jak można do niego podłączyć czujnik temp. zewnętrznej? W zestawie takiego czujnika nie było, ale mam czujnik pokazujący temperaturę zewnętrzną na piecu.
Odpowiedź do blanka
autor:ogrzewanieprademzadarmo  dodano: 2017-02-13 | 19:01:58
Skoro przewodowy to ma Pan wersje v3. Niestety do v3 nie da się zamontować czujnika zewnętrznego - ta opcja dostępna jest tylko przy v2 (bezprzewodowy). Sam go nie mam jeszcze, ale zapewne jest on tylko wskazaniem informacyjnym panującej temp. zewnętrznej. Nie wydaje mi się zatem aby dodawał "pogodową" logikę sterownikowi. Osobiście uważam także, że "pogodówka" jest nie specjalnie przydatna przy o. podłogowym.
Czujnik zewn. od kotła nic nie da - na 99% jest on tylko kompatybilny z logiką kotła.
autor:dubi1985  dodano: 2017-02-13 | 17:08:25
bardzo dziękuję za informację. nic mi o tym nie było wiadomo, jestem na takim etapie, że wspomnę o tym hydraulikowi.Pozdrawiam
autor:lawenda-jaslo  dodano: 2017-02-24 | 09:35:36
jeżeli można to ja mam jeszcze takie pytanie... u większości znajomych którzy budują domy zaobserwowałem, że mają montowane instalacja tak, że nie ma zasobnika (a jeżeli jest to mniejszy i chyba do wody użytkowej). W ich wypadku rzeczywiście podłoga jest stale ciepła - bo piec np. na ekogroszek grzeje cały czas cały układ do określonej temperatury.

W moim wypadku mamy piec jednofunkcyjny + zasobnik 500 l (340/160) z którego pobierana jest woda do zasilania podłogówki.
Ustawiona jest temp. wody do podłogówki na ok. 36 stopni, ogólnie w zasobniku jest 60 stopni.

Na ten moment mam 1 centralny czujnik, ale system przygotowany jest pod więcej (dla każdego pomieszczenia osobno).

Obecnie, po nagrzaniu pomieszczenia do 20 czy tam 21 st. cały system się wyłącza. Temp. utrzymuje się długo, ale podłoga się wyziębia znacznie. Bezwładność jest więc duża i zanim się zagrzeje ponownie to faktycznie trochę to zajmuje.
Niemniej jednak, przy tej temp. wody na podłogówkę i opcji grzania cały czas wydaje mi się, że byłoby w domu za gorąco...

Moje pytania:
1. Czy lepiej ustawić mniejszą temp. wody do podłogówki (bo to chyba tylko temp. wody a nie podłogi jest tam ustawiana przy mieszalniku) i czy to spowoduje że podłoga będzie grzać cały czas ale nie będzie przesadnie ciepło

2. Czy przy zasobniku można też tak to ustawić jak Pan opisuje, czy zasobnik jest jednak elementem który przeszkadza (piec nagrzewa w zasadzie zasobnik a nie bezpośrednio wodę w instalacji)?

3. Jeżeli chodzi o te sterowniki z czujnikiem temp. podłogi... one mierzą temp. podłogi w punkcie bezpośrednio pod nimi czy jakoś inaczej? Chodzi o to, że przy samej ścianie podłoga może mieć inną temp. niż na środku pomieszczenia gdzie są zawsze rury od podłogówki? Czy jest jakaś zasada umieszczania takiego bezprzewodowego sterownika ?

z góry dziękuję za odpowiedź :)