Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineogrzewanieprademzadarmo blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: OGRZEWANIE ECOVOLT
29707 odwiedzin | wpisów: 45, komentarzy: 126, obserwuje: 63
 

Rachunek za ogrzewanie prądem - kwiecień/maj

autor: ogrzewanieprademzadarmo blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Ostatni rachunek za ogrzewanie prądem. Okres 18/04 - 17/05 - kwota 477,29 zł. Jak zwykle w tej kwocie jest także prąd do innych urzadzeń (indukcja, światło, pralka, zmywarka, TV,...) szacowany na ok. 115 zł. Zatem koszt samego ogrzewania ok. 360 zł/mc. Po tym rachunku ogrzewanie zostało wyłączone i mam nadzieje, że pogoda nie spowoduje już konieczności jego ponownego włączenia.

W tym roku sezon był wyjątkowy - długi i najmrożniejszy z ostatnich 5 lat. Ogrzewanie było włączone niemal do połowy maja, co jest rzadkością. 

Czas na małe podsumowanie sezonu.

Włączenie kotła na prąd w dniu 23 listopada. Wyłączenie - 17 maja. Razem prawie 6 miesięcy.

RACHUNKI (w nawiasie kwota całego rachunku za prąd, podkreślona natomiast kwota za samo ogrzewanie prądem):

-  18 list/23 gru - 200 zł (330 zł)

- 23 gru/17 sty - 600 zł (746 zł)

- 17 sty/14 lut - 680 zł (822 zł)

- 14 lut/ 15 mar - 630 zł (782 zł)

- 15 mar/18kwi - 730 zł (845 zł)

- 18 kwi/17maj - 360 zł (477 zł)

Razem: 3200 zł (18 list/18 maj)

Niech każdy oceni sam jak wyglada powyższy koszt na sezon. Osobiście uważam, że jest akceptowalny i zgodny z założeniem, że podobne rachunki osiągałbym na kotle gazowym-kondensacyjnym. Dla zainteresowanych przypomnę, że rachunki byłyby zapewne niższe, gdybym posiadał kompletne ocieplenie domu. Brakuje istotnego elementu czyli ocieplenia dachu - właściwie nie ma go w ogóle (jest on tylko w formie pozostałości styropianu podłogowego - lużno i nieszczelnie ułożone 5 cm na stropie parteru). 

W całym okresie temperatura w domu była utrzymaywana na poziomie 21 st C. Wszystkie parametry monitorowane na monitoringu on-line (pisałem o nim więcej we wcześniejszych wpisach-monitoring) a zatem każdy może tutaj "pogrzebać" w szczegółach.

    

    Coż ...... blog jest właściwie wypełniony. Czytając go uważnie znajdziecie w nim "gotowy przepis na ogrzewanie prądem lub ogrzewanie prądem za darmo" rozłożony na najmniejsze szczegóły - koszty budowy, zużycie prądu, porównanie z innymi instalacjami, sposób na darmowe ogrzewanie (fotowoltaika), zalety, wady, wiarygodne dane (monitoring i rachunki rzeczywiste). Trudno pisac coś wiecej tak naprawdę.

Zapewniam Was, że to działa. Jest w zasięgu każdego budujacego dom - chodzi mi o koszty. To nie bajka, że można ogrzewać dom za darmo. MOŻNA A W TYM BLOGU JEST TO DOKŁADNIE OPISANE I WYJAŚNIONE. To nie żadne cuda, kombinacje, domowe przeróbki na dziwnych urządzeniach i wynalazkach. To po prostu oszczędny kocioł na prąd, fotowoltaika i dobra robota hydrauliczna. Wszystko zmontuje przyzwoity hydraulik a podłączy bez problemu każdy elektryk. Fotowoltaikę można kupić od fachowych firm a z podłączeniem i rozliczeniem z zakładami energetycznymi nie ma już problemu (specjalna ustawa już jest i działa).

Jeżeli macie natomiast jakieś pytania czy wątpliwości to piszcie, komentujecie. Odpiszę, doradzę, podpowiem. W moim wypadku do darmowego ogrzewania brakuje tylko jednego - pieniędzy w kieszeni na fotowoltaikę. Reszta działa i sprawdziła się zgodnie z założeniami. A fotowoltaika .......... działa na całym świecie i u nas w Polsce też. Trzeba ją tylko kupić i darmowe ogrzewanie ukończone.

Pzdr

aha jeszcze jak zwykle rachunek....

blog budowlany - mojabudowa.plKomentarze (4)
autor:nasza-armanda  dodano: 2017-05-28 | 10:58:34
Ogrzewaniem prądem według przedstawionych rachunków i wcześniejszych tabel na pewno się opłaca jednak są przynajmniej dwie rzeczy które nas inwestorów odciągają od takiego rozwiązania 1-kosztowna inwestycja w fotowoltaikę 2-małe przekonanie że to naprawdę działa i się OPŁACA pomimo sporych kosztów początkowych.Zachęcaj dalej a za jakiś czas ktoś ci napisze że jest bardzo zadowolony z takiego ogrzewania dzięki twoim wpisom:)
Odpowiedź do nasza-armanda
autor:ogrzewanieprademzadarmo  dodano: 2017-05-28 | 14:31:12
Zgodzę się jeżeli chodzi o pierwsze. Koszt fotowoltaiki jest pewną barierą. Natomiast można to rozwiązać w podwójny sposób. Zakładając kotłownie na prąd tzn. sam kocioł elektryczny z buforem (na razie bez fotowoltaiki). Kosztuje nas to tyle samo co kotłownia na gaz, ekogroszek zarówno w wybudowaniu jak i w eksploatacji czyli rachunkach za sezon grzewczy. W tym rozwiązaniu jednak zawsze w przyszłości możemy dokupić fotowoltaikę zmniejszając koszty rachunków do zera. Nie mamy możliwości takiej rozbudowy przy gazie, ekogroszku - zawsze będziemy kupować paliwo do tych kotłowni.
Druga sprawa, że możemy cały czsas czekać na tańszą fotowoltaikę, dotacje w naszej gminie, dotacje ogólno- krajowe itp... . Mamy zatem furtkę do tańszego paliwa.
A przekonanie czy to działa. No właśnie po to założyłem kompletny monitoring aby było czarno na białym, że to działa. Tu wszystko jest jasne i realne. Trudno cokolwiek podważyć.
A że nie ma przekonania to zapewne bierze się z braku powszechności rozwiązania. Nie ma gdzie zapytać, potwierdzić itp... Ale to nie znaczy, że nie działa.
autor:monika82  dodano: 2017-05-28 | 14:38:54
Zakryj adres, tak na wszelki wypadek.
autor:mufina15  dodano: 2017-11-19 | 10:53:47
Ja posiadam ogrzewanie domu na prad z tym ze kablami grzejnymi wszedzie podlogowka,woda zpodgrzewacza i uważam że inwestycja w wysokiej klasy ocieplenie domu to podstawa.Ogrzewanie prądaem nie jest takie straszne jak go ludzie przedstawiają.

Koszty wszystkich instalacji - porównanie tabela

autor: ogrzewanieprademzadarmo blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Cały blog jest o darmowym ogrzewaniu domu. Przypominam, że oparty jest na realnych wyliczeniach, działaniu, aktualnych zasadach rozliczeń i prawdziwych w 100 % danych. Wszystko jest w całym blogu jednak jest tego dużo dlatego, aby zobrazować wszystkim całość bez długiego rozczytywania postanowiłem załączyć tabele. POLECAM WSZYSTKIM ABY MIEĆ ROZEZNANIE W TEMACIE - na pewno pomoże - a jak dalej coś będzie potrzeba to komentujcie.

W tabeli znajduje się to co najważniejsze, czyli koszty:

1. Koszty budowy systemu ogrzewania budynku (różne kotłownie ale taka sama instalacja ogrzewania)

2. Koszty ekspoatacji - nasze koszty za ogrzewanie za rok m.in koszty zakupu paliw (prąd, gaz, drzewo, pelet...) i spraw serwisowych dotyczących danej kotłowni.

3. Ewentualne dalsze dodatkowe koszty. Bo tak naprawdę w domu będziemy z założenia do końca życia a kotłownie może trzeba będzie kiedyś naprawić, zmienić zużyty lub nieszczelny kocioł itp. - to też kiedyś nas dotknie po kieszeni.


W całym porównaniu nie jestem pewien tylko kosztów serwisowych i żywotności pompy ciepła-nie mam tu zbyt wiele własnych doświadczeń dlatego mogę się odrobinę mylić.

Rachunek za ogrzewanie prądem - marzec/kwiecień

autor: ogrzewanieprademzadarmo blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Kolejny rachunek za sezon ogrzewania prądem. Wysokość 845 zł (okres 15 marzec-18 kwiecień)

Koszt ogrzewania ok. 730 zł/mc.

Rachunek zawiera także prąd za zużycie wszystkich pozostałych urzadzeń w domu (indukcja, światło, lodówka, zmywarka, pralka, tv) - ok. 115 zł.

Dodatkowo musze przyznać, że popełniłem w tym miesiący pewien błąd-gafę. Nie pamiętałem, że zmieniają się godziny obowiązywania tańszej taryfy (nocnej) w ciągu dnia z 13-15 na 15-17. Miało to na pewno wpływ na koszt mojego rachunku. Szacuje, że z tego tytułu właśnie niepotrzebnie zapłaciłem ok. 100 zł więcej (za działanie kotła w drożej taryfie).

Wcześniejsze rachunki za obecny sezon grzewczy (w nawiasie kwota całego rachunku, podkreślona kwota za ogrzewanie kotłem):

-  18 list/23 gru - 200 zł (330 zł)

- 23 gru/17 sty - 600 zł (746 zł)

- 17 sty/14 lut - 680 zł (822 zł)

- 14 lut/ 15 mar - 630 zł (782 zł)

- 15 mar/18kwi - 730 zł (845 zł)

Razem: 2840 zł (18 list/18 kwi)

blog budowlany - mojabudowa.pl